Jdi na obsah Jdi na menu
 


SE PSY V BESKYDECH

18. 3. 2013

V únoru jsme se poprvé vydali jako celá rodina i se psy na hory.Nedovedla jsem si představit jak se vejdem do auta a pak i na chatu,kterou jsme si pronajali v krásné Valašské přírodě nedaleko Velkých karlovic.Nejeli jsme sami,ale ještě se k nám přidala kamarádka s rodinou. Takže nás opravdu v malé chatě bylo hodně,ale i klec pro Cesinku se nám tam vešla. Netýrám psa klecí,ale ona je na ni tak zvyklá,že ji bere místo boudy nebo pelíšku a sama si tam chodí lehnout. Ať si říká kdo chce co chce,ale takhle má pes své místo,kde jej nikdo neotravuje a tím je i klidnější. Cesinka je po této stránce úžasná.Svou klec bere jako její místo a nikdy neštěká a nedere se ven.Dokonce musím dávat pozor,aby mi tam v autě nevlezla když jsem si tam dala nákup. No nebo když jsem balila věci na hory. V kufru byla její klec a já tam nosila lyžáky a věci pro psy a než jsem se nadála,Cesinka ležela na těch věcech v kleci a nechtěla odejít. Je to týrání? Jo ,když jsem ji nuceně vypudila z její klece.Nechápala.

Přišel den D a my jsme se nacpali do auta,Cesinka byla pod nohama v předu,Aminka ve ské kenelce na zadním sedadle mezi našimi synátory. Zatímco Cesinka to zvládla ok,Amince bylo po cestě špatně,přeci jen to byla delší cesta než obvykle.

Za zlínem už se sníh projevoval ve své síle,čímdál víc jej bylo,ale Velké Karlovice ná přivítali velkou sněhovou peřinou. Lyžovačka byla letos supr. Díky skvělým sněhovým podmínkám se dalo jezdit na několika místech v okolí. Protože jsme většinou chodili jen dopoledne,tak pesani byli na chatě tak 4 hodinky a pak následovala procházka a odpoledne jsme chodili na peší výlety po okolí,takže se vyběhali a děti se vyřádily taky.

Cesinka jako správná průzkumnice stále byla někde v závějích a lítala po okolí a zkoumala okolo chatek,potoků a lesů. Aminka se raději držela vyšlapaných cest,ta by zapadla tam hned.Sněhu tam bylo tolik,že i dospělý člověk měl co dělat. Koulovačka byla taky supr a padající sníh ze stromů nadchl nejvíc Cesinku,méně lidi,kterým to padlo za krk. Z takových vycházek přišel na chatu málokdo suchý. Nejrychleji byla vysušená Ceska,ta se oklepala než vešla do chaty a chvilku proschla a bylo to. Aminka dopadala o poznání hůř. Na jejich chlupech se tvořily zmrazky a tak většinou musela do sprchy. Ale na prvním místě vždy skončila Karolínka od kamošky Káji. Tak na tu jsme nikdy neměli.

Protože jsem na podzim 2012 koupila Cesince postroj na tahání a zatím jsme ho vyzkoušely jen u koloběžky,tak tentokrát měl premiéru v zimě. Zkoušely jsme tahat děti na bobech ,ale i na lyžích.Šlo jí to pěkně. Boby utáhla v pohodě a Radka na lyžích utáhla i do mírného kopce. Problém byl,že jsem zůstala moc pozadu a ona nechtěla bez paničky jít dál. Je zvyklá jezdit se mnou a tak to by se muselo naučit.Jinak se holka snažila. Takhle jsme byly jen po dva dny,protože přeci jen ve sněhu to bylo náročné.Viděla jsem na ní ,že  je unavená a tak raději už jsme chodili jen na procházky  a běhat ve sněhu.Sice i do Brna zima přišla a sněhu jsme si užili,ale tolik tady nebylo a taky tak čistého.

Týden utekl jak voda a jelo se dom. My jsme však zjistili,že lyžování ,hory a psy jdou k sobě a že se to dá zkloubit a užít si to.

Fotky: rajče-připravují se

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář