Jdi na obsah Jdi na menu
 


jarní sezóna začíná

18. 5. 2013

Už jsme se těšily s Cesinkou na jaro,až začnem trénovat a Amy bude moct zase běhat venku. V zimě jsme trénovali sekvence agility pod střechou a tak už jsme se těšily ven. Ale letos ta zima ne a ne odejít a ještě na velikonoce nám pěkně zasněžilo.

Na stopy jsme už přesto párkrát vyrazily,ale počasí bylo hodně studený a hlavně foukal tak silný vítr,že to bylo obtížné jen našlapat, natož pro Cesinku. Takže jsme to odložily na lepší počasí. To jsem však netušila že to odložíme na dlouhou dobu. Ze zdravotních důvodů jsme skoro 2 měsíce nedělaly nic. Měla jsem docela strach co bude až zase začnem, ale moc jsem se taky těšila,až budeme moct s polu cvičit.Ale léčení nebralo konce. Nyní už něco málo děláme.Cesinka je ráda za každou aktivitu a to nemluvím o Ammy.

Ammy nyní sice agility běhá,ale předala jsem jí na tréninkách Terezce.Která má svého pejska,taky small,ale ještě závodit nemůžou.Tak se zatím Terezka snaží běhat s Ammy a připravit se na nějaký ten závod.Zatím jim to jde docela dobře. Mají se holky s polu co učit. Ale Terka se snaží a Ammy se  snaží ji poslouchat. Není problém, že by Aminka neuměla běhat,ale někdy se prostě s polu nesejdou.To se doladí. Terka si zvykne pamatovat tolik překážek najednou a Ami ,že musí nyní poslouchat někoho jiného,hlavně na startu,tam je největší problém,jinak během běhu dělá vše ,co jí Terka ukáže nebo řekne. Horší je to mimo parkůr,tam zatím neposlouchá. No je to naše opice.

Cesinka agility momentálně nedělá. Dala jsme se na služební výcvik a už jsem agi nestíhala, tak jak bych chtěla. Taky byl problém,že stále se mnou chtěla mít oční kontak a to bylo více na škodu než  k užitku a někdy dost nebezpečné. Ze zdravotních důvodů stejně běhat nemůžu,takže je to tak lepší. Cesinku nechci nechávat někomu na běhání a tak momentálně cvičíme poslušnost. Začínáme zase chodit na stopy a obrany nás baví. Ale je tam všude moc práce.

Jinak máme za sebou i špatnou zkušenost.Někdo tady rozhazuje otrávené věci a ikdyž chodím s Ami na vodítku,tak se nám otrávila. Díky mému manželovi,který se skvěle postaral a zajistil vše potřebné,když já jsem doma nebyla,se podařilo Ami zachránit. Ale asi to bal zázrak. Děkuji všem kdo pomohl. Aminka nemá velké následky,momentálně už jen trochu zvýšené jaterní testy a tak má dietní stravu. Ale její povaha se změnila. Už to není ta lumpačka,není už ani tak hravá. Je vážnější,více odpočívá,je nedůvěřivá.ALe je tady a může si užívat dny s námi.

Co je to za lidi,co to dělají ,nevím. DÁVEJTE SI POZOR NA SVÉ PSY. Šlapanice už taky zaznamenaly otravy.

KAM SE CHYSTÁME:

prodloužený víkend v Lednici,který organizuje Martina Mejstříková s manželem

o prázdninách na společný týden se psy do Žirovnice- tábor

splnit si nějakou tu zkoušku,ale uvidíme jak na tom budeme zdravotně a zda bude nacvičeno. Zatím máme stále co trénovat. Ale chtěli by jsme splnit BH.

No a dál se uvidí. To je ještě hooodně daleko

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář