Jdi na obsah Jdi na menu
 


BŘEZEN 2014 aneb Niki nám roste a Cessy s Ammy stále zlobí

23. 3. 2014

Niki roste do krásy. Její kožíšek je tmavší a tmavší a chloupky okolo uší, na nohách a ocásku delší. Trošku hříčka přírody. Spoustě lidí to motá hlavu ,copak je to zač.

 

wimg_9097.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Taky si tak říkám co je to za druh. Je neuvěřitelná, vleze všude i tam kam bych to nečekala. Podá si vše co si usmyslí. I snad nedostupné.  Je to živý poklad.

Začátky byly hodně složité, ale překonaly jsme to . Díky své skvělé rodině a její pomoci je nyní soužití o mnoho schůdnější. Niki má svůj koteček s výběhem a  velkou boudu.

Začínáme postupně s tréninkem, spíše vše náznakově a na pohodu. Niki ze začátku nechtěla moc spolupracovat, bylo to složité. Nebrala mě , měla svou hlavu a musela si zvyknout na spoustu věcí. S pomocí a dobrými radami jsme toto období překonaly a Niki je fajn parťačka, která hlídá náš dům i zahradu. Miluje blbnutí, lítání, ale dokonce začala i chtít pracovat. Což je pozitivní a můžeme pozvolna se učit novým věcem. Chodíme na stopičky, trénujeme poslušnost a začaly jsme s obranami. Obrany jí jdou, je to dravec, nekompromisní útoky na figuranta jsou fascinující. Začíná být sebevědomá mladá dáma. Aspoň co se týká obran. Jinak je to zlobidlo a pokušitel v jednom těle. Není chvilka kdy něco nevyvede jak holkám, tak doma. Stačí chvilka nepozornosti a už  má něco zakázaného v tlamě a peláší s tím pryč.

Trénink poslušnosti máme rozdělaný a postupujeme pozvolna kupředu. Nic nevypadá jak má, ale to se časem zpraví a výsledek se dostaví. Však máme čas. Vše se naučíme.

wimg_9106.jpg

Máme přezubeno. Takže můžeme plně kousat a dost často to cítí moje ruky. :)

Začaly jsme trénovat vysílačku. No je to úplně začátek. Ale docela rychle pochopila,že míček se ze šibenice může sebrat a docela běhá tam kam má. Takže po prvním dnešním tréninku jsem maximálně spokojená.

 

Cessy se připravuje na zkoušky. Protože letos byla zima nezima, naše stopařská sezóna začala hodně brzo a máme hodně práce. Celou stopu předěláváme a tak je dobře, že můžeme už stopovat. Cessy se snaží, ale čas je neúprosný a tak jsme hodně často někde na stopě. Děkuji za podporu mých přátel. Je dobré mít dobře míňené rady, povzbuzení. Ikdyž je to především jen virtuálně, přesto děkuji .Chodíme převážně sami. Trénujeme stopu vlastní, takže zatím není problém. Teda Cessy někdy pojme stopu jako stopování zvěře, ale to se zlobím, takže převážně chodí tak jak má.

wimg_9090.jpg Cessy čeká na stopu, až ji našlapu.

Jinak dál procvičujeme poslušnost a obrany.

Zúčastnily jsme se semináře a víkendovky se cvičením. Což jme si užily a někam zase se posunuly. Holky se snaží a většinou mi dělají jen radost.

Více fotek na : http://angelka.rajce.idnes.cz/Cessy_a_Niki_u_nas/

děkuji za fotky Jarurce P.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář